Co by se mohlo stát, kdybyste neměli pouzdro na brýle do auta


Cestou k autu – brýle jsou křehký předmět a i když se budete snažit přenášet jej s velkou opatrností, může vám upadnout na zem, sevřít se mezi jiné předměty nebo na něj šlápnete. Přijít o brýle jen kvůli tomu, že jste nezodpovědní, a že si nedokážete opatřit vhodné pouzdro, by bylo vaší ne zrovna dobrou vizitkou.

Usedáme za volant – řízení vozidla vyžaduje stoprocentní soustředění a v takovém okamžiku se může stát, že se mysl zaměří na to, co se odehrává na silnici, a zapomene dávat pozor na brýle. Pokud na ně nemáte vhodné pouzdro, odložíte je na nejbližší volnou plochu, a odtud mohou spadnout na zem a rozbít se. Nebo na ně někdo pak šlápne.

brýle v autě

Vystupujeme z auta – při vstupování z vozidla jsou brýle ještě zranitelnější. Zpravidla vůbec nevíte, kde jsou, a než si uvědomíte, že je potřebujete, budou již někde zastrčené pod sedadlem nebo rozlámané. Brýle by v autě měly mít své stabilní místo a měly by být uzavřené v pouzdře na brýle do auta, pokud je zrovna nemáte na nose. Vhodné je naučit se na toto myslet včas a o brýle se také náležitě starat, zvláště pokud nebyly zrovna nejlevnější.

brýle na autě

Jdeme na hrad – zastrčené brýle v kapse batohu nejsou nejlepší vizitkou o váš hmotný majetek. Je pak vidět, že je vám vcelku jedno, zda se poškrábou skla nebo odlomí nožička. Některým lidem to dává jasné vodítko k tomu, že se o své věci příliš dobře nestaráte, a ztrácíte u nich pak důvěru. Pokud je máte při pěší turistice někde v hlubinách batohu, a směřujete k hradní zřícenině, kde je náročnější terén, je docela pravděpodobné, že to vaše brýle neustojí bez zranění.

Nastupujeme do auta – brýle bez pouzdra jsou natolik zranitelné, že je snadno rozsednete i při nastupování do auta, pokud jste právě přizvali na výlet další kamarády. Auto je plné lidí a brýle se povalují někde na zadním sedadle mezi nimi, tedy v místě, kde nemají správně co dělat.