Co je to vodní dýmka?


Vodní dýmky se používají ke kouření speciálních tabáků do vodní dýmky, které jsou k dispozici pro širokou škálu příchutí. Jak vodní dýmky fungují? Vzduch, který se zahřeje dřevěným uhlím projde tabákovou směsí, která je v dýmce a poté prostorem, který je naplněn vodou. K vodní dýmce je připojená i trubice s náustkem, prostřednictvím které se vdechuje dým.

Jak už jsme zmínili, tabáky se dají pořídit v nejrůznějších příchutích. Ovocné příchutě jako jahoda, citrón, zelené jablko nebo třeba ananas, dále kokos, káva, čokoláda, lékořice, med, zelený čaj…příchutí je velká spousta a můžete si vybrat cokoliv, na co máte zrovna chuť.

vodní dýmka

Kouření vodní dýmky je často spojené se společenskou aktivitou. Obvykle se kouří ve více lidech. Oblíbená je zejména ve skupině mladých dospělých. Jeden náustek většinou koluje mezi větším množstvím lidí, což potencionálně může znamenat přenos infekcí, a na to je třeba si pamatovat.

Vodní dýmku si můžete pořídit domů. Kupuje se většinou na specializovaných prodejnách. Prodávají se v nejrůznějších velikostech, nejrůznějších barvách a v nejrůznějších designech. Taková vodní dýmka může dokonce sloužit jako dekorace do vaší domácnosti a můžete si zvát přátelé přítmo domů, kde si dýmku vychutnáte.

K dispozici bývá ale také v nejrůznějších barech a čajovnách, kde si můžete dýmku vychutnat. Bývá to oblíbená klubová aktivita.

vodní dýmka

Nezapomeňte, že i vodní dýmka obsahuje nikotin, a je tak třeba k ní přistupovat. Není určena pro osoby mladší osmnácti let. Ani v barech vám dýmku neposkytnou ke kouření, pokud jim neukážete občanku a nepotvrdíte svou plnoletost. Myslete ale na to, že vodní dýmky nejsou o nic méně škodlivé než kouření cigaret. Nicméně vodní dýmka je většinou něco, co si dopřejete příležitostně, při speciálních příležitostech, a ne na denní bázi, jako cigarety.