Co s první menstruací?

Téma první menstruace je pro dospívající dívky velice důležité. Jejich tělo se postupně mění a za chvilku už to nebudou naše malé děti, ale dospělí lidé. Je potřeba s nimi otevřeně o změnách těla mluvit, aby se nebály změn, které pro ně už tak nejsou snadné. Rozhovor o první menstruaci většinou vedou maminky, ale pokud maminka v rodině chybí, je to i úkol pro otce. Není se ale čeho bát, protože menstruace je naprosto přirozená věc, které se žádná dospívající dívka nevyhne.

vložky a tampony

Takto intimní rozhovor by se měl odehrávat bez emocí a naprosto v klidu je tedy vhodné vybrat situaci, kdy nebude ani jedna ze stran ve stresu nebo kdy budete zrovna u někoho na návštěvě. Je potřeba slečnu informovat o tom co se s jejím tělem aktuálně děje, kdy k menstruaci může dojít a jaké symptomy toto období mohou doprovázet. Je také samozřejmě nutné ji poučit o možnostech ochrany. Je potřeba vysvětlit jaké menstruační pomůcky jsou na trhu k dostání, v čem se liší a samozřejmě nějaké koupit do zásoby, aby bylo kam sáhnout v případě potřeby.

Velmi dobrou volbou jsou nepropustné menstruační kalhotky, které zajistí i takto malé slečně potřebný komfort. Kalhotky jsou velice pohodlné, měkké a nosí se velmi dobře. Není na nich poznat že nejde o běžné kalhotky, protože se vyrábí iv jiných variantách než v černých kalhotkách do pasu. Dnes můžete koupit třeba i brazilky nebo tanga a to hned v několika barvách.

žena v kalhotkách

Proč jsou kalhotky vhodné od první menstruace?
Vložky a tampony se bělí chlorem a mohou obsahovat mikroplasty. U kalhotek nic takového nehrozí a jsou vhodné od úplně první menstruace. Jsou zdravotně nezávadné, a když vyberete správnou velikost, rozhodně se žádná nehoda nestane, což je zejména u dospívajících velice důležité. Když nic nezanedbáte, vaše mladá slečna už se nebude stydět o těchto věcech mluvit.