Co vybrat na svatební hostinu?


Svatební hostina je velkým plánováním. Bez jídla se prakticky žádná svatba neobejde. Součástí většiny svatby je svatební oběd, který zahrnuje předkrm, polévku a hlavní chod. Někdo podává i dezert, jiní zase řeší dezert prostřednictvím svatebního dortu. Předkrm můžete vynechat úplně, pokud budete mít bohatá další jídla. Klasické předkrmy na svatbu mohou být plněná šunková či sýrová rolka, caprese salát z mozzarelly, rajčátek a bazalky, uzený losos s pečivem, husí či jiná paštika s bagetkou, kuřecí salát a spoustu dalších možností.

svatební hostina

Nejtradičnější polévka je samozřejmě vývar s játrovými knedlíčky. Pokud vám ale vývar nechutná, můžete zvolit například krémovou polévku. Skvělou volbou je lososový krém, hráškový krém nebo houbový krém.

A konečně samotný hlavní chod. Jak ho vybrat? Máte přeci na výběr tolik možností. Důležité je, abyste vybrali takové jídlo, o kterém si myslíte, že bude chutnat většině hostů. Dáme vám nějaké tipy na to, co můžete použít jako hlavní chod při svatební hostině.

Svíčková

Nestárnoucí klasika. Většině hostů se tím jistě zavděčíte. Poctivá svíčková omáčka s měkkým masem, knedlíky, brusinkovým terčem a porcí šlehačky. Kdo by odolal? Nevýhodou je, že pro někoho může být jídlo příliš těžké a pokud se vdáváte v létě, možná by to chtělo něco lehčího.

Panenka s gratinovanými brambory

Panenka se na svatbách podává velmi často. I když to není ryze české jídlo, na svatebních menu se ocitá velmi často. Pokud se doplní skvělou omáčkou, jedná se o opravdovou lahůdku.

Losos s bramborovým pyré

Toto jídlo je skvělé, pokud se vaše svatba koná v létě, nebo pokud nejste zastánci těžkých, českých jídel. Losos je jednou z nejchutnějších ryb a ve spojitosti s bramborovým pyré se jedná o skvělou kombinaci. Nevýhoda je, že ne každý je zastáncem rybích pokrmů.

losos

Vepřo-knedlo-zelo

Další česká klasika, kterou většinou nikoho neurazíte. Vždyť kdo by odmítl tuhle těžkou, tučnou a skvělou českou klasiku? Opět se ale moc nehodí do horkých letních dní.

Máte starosti s tím, jak zvládnete naplánovat svatební hostinu? Pomoci vám s tím může cateringová společnost.