Kdo si hraje, nezlobí

Každý rodič ví, že je potřeba se dětem věnovat, aby se správně vyvíjely. Je nutné rozvíjet všechny jejich smysl, intelekt i pohybové nadání. Není samozřejmě potřeba je nutit do vrcholového sportu od útlého věku, ale je dobré v nich podporovat přirozený zájem o pohyb, protože díky tomu mají děti předpoklad, že se o sport budou zajímat nenásilně samy. Kromě pohybu by se jim rodiče měli věnovat i co se týče tvůrčí činnosti. Kromě kreslení a modelování s plastelínou do této skupiny patří i hra na písku.

dítě písek

Na písek chodí naprostá většina lidí ven, ale dětská hřiště nejsou vždy po ruce a nebo není ideální počasí na to, abyste trávili s dětmi čas venku pod širým nebem. Z tohoto důvodu rodiče často pořizují dětem hřiště i domů, protože se jednotlivé části mohou rozdělit a namontovat třeba pod terasu. Velmi oblíbené jsou různé houpačky, které lze snadno schovat před deštěm. Děti si tak mohou užít svou oblíbený pohyb i když není ideální počasí. Co dalšího dětem nabídnout za venkovní aktivitu, aby neseděly u počítače?

písek děti

I když prší, mohou si děti jít hrát ven. Potřebují jen, aby jim rodiče vybavili hernu nebo jim třeba na zahradě postavili menší soukromé dětské hřiště. Jednou z nejoblíbenějších věcí na hřištích je dětské pískoviště. Dá se koupit hotové a nebo jej šikovní tatínci mohou vyrobit sami doma. Naprostá většina pískovišť je z masivního dřeva. Pískoviště je odolné vůči vnějším vlivům pokud se dobře ošetří, ale i tak je lepší jej mít pod střechou a nebo jej skrýt pod plachtu. Dají se koupit i různá plastová pískoviště, ale opět je lepší je schovávat, protože mráz a horké slunce by plast mohly poškodit. Dopřejte vašim dětem zábavu i pohyb, i když není možné být někde na hřišti. Je to daleko lepší než je nechat sedět doma. Kromě pískoviště jim můžete dopřát i různé prolézačky a opičí dráhy.