Koberce jsou nejměkčí a nejpohodlnější podlahovou krytinou, ale …

Všimli jste si v nadpisu toho závěrečného „ale“? Pokud ano, pak vás jistě napadlo, že budeme polemizovat nad výhodami a také nevýhodami koberců, které stále patří k tomu nejpohodlnějšímu, co lze na podlaze v domácnosti či v kanceláři vůbec mít. Kdo si pořídí koberec, je v průběhu jeho pokládky a krátce poté s velkou pravděpodobností zjevně nadšený ze své volby a z rozhodnutí, že dal kobercům přednost. Tehdy je totiž podlaha pod bosýma nohama natolik měkká a příjemná na dotek, že to láká na koberec se i posadit nebo krátce lehnout na záda či na bok. Kobercová látka také zajímavě voní, zaregistrovali jste ten typický odér, který je charakteristický pro všechny prodejny koberců ve městě?

hra na koberci

Po kobercích se nejčastěji našlapuje naboso. Anebo v ponožkách. Anebo v silonových punčochách či podkolenkách. Je to celkem logické, proč bychom si ostatně měli odpírat tu měkkost a chodit doma v domácí obuvi, která je předurčena spíše pro chladné dlažby a linoleum? Užíváme si tu blaženou rozkoš z doteků a jemného šimrání na chodidlech a zároveň z příjemného tepla, které se odtud šíří. Praktikujeme-li to však delší čas a vysáváme-li koberce pouze vysavačem, i když třeba pravidelně, po určité době se typická kobercová vůně vytratí a nahradí ji jiná.

kotě na koberci

Někomu ne zrovna příjemná, a rozhodně ne reprezentativní. Vůně nemytých bosých chodidel. Koberce velmi ochotně nasávají lidský pot a na chodidlech je jeho odér velmi intenzivní. Jestliže to podceníme, koberec se promění v týden nošené zapáchající ponožky a do takového bytu si pak nemůžeme dovolit nikoho ani pozvat na návštěvu. Naštěstí existuje pomoc. Účinná a rychlá. Čištění koberců strojem Rotovac, který je zbaví nejen odéru obnošených ponožek, ale i různých skvrn a zbytků nečistot, co na podlaze zůstaly po běžném vysávání klasickým sáčkovým vysavačem.