Máme na chalupě nerezové zábradlí

Chlubit se někomu, že vám firma zhotovila a nainstalovala na vaší chalupě nerezové zábradlí, není nic neobvyklého, a málokdo to považuje za něco výjimečného. Přesto bychom měli těmto výrobkům věnovat více pozornosti, než bývá zvykem, a to z několika důvodů. Proč vyzdvihnout právě zábradlí z nerezové oceli a dát mu přednost před jiným řešením?

zábradlí na lodi

Nerez – znáte zpěvačku Zuzanu Navarovou? V období počátku devadesátých let to byla pěvecká legenda, která byla známá hlavně pod názvem hudební skupiny Nerez. Zda si skupina zvolila svůj název právě z legitimních důvodů trvanlivosti a životnosti, nevíme, každopádně to mělo svůj význam pro povědomí veřejnosti. Když se totiž řekne „nerez“, znamená to záruku kvality, odolnosti a jisté nesmrtelnosti. Nerezové zábradlí se vám nerozpadne ani za větru, ani za deště, ani pod sněhem, ani v silném mrazu, ani za extrémně vysokých teplot. Bude vám sloužit tak dlouho, dokud tu budete, a zřejmě vás i přežije. Zatímco Zuzana Navarová již tuto planetu opustila, o nerezovém zábradlí to platit nebude, pokud jej samozřejmě někdo úmyslně neodstraní.

nerezové zábradlí

Údržba – udržet zábradlí ze dřeva v potřebné kvalitě třicet, padesát, sedmdesát let, už vyžaduje skutečné mistrovství a ne vždy se to také podaří. Podobné je to i s betonem nebo s konstrukční ocelí. Každopádně budete kolem takových výrobků každou chvíli „tancovat“ se smirkovým plátnem či papírem, s drátěným kartáčem a s plechovkou barvy a štětci či válečky. Udržet nerezové zábradlí, aby bylo stále jako nové, však nevyžaduje žádnou vaší aktivitu. Prostě jej ponecháte svému osudu, a pouze jej tu a tam otřete hadrem či opláchnete vodou od prachu. Nic jiného není třeba, nebudete muset vynakládat žádné úsilí a ztrácet údržbou zábradlí drahocenný čas. Bude stále v kondici a vypadat, jako byste jej právě nechali namontovat.