Máta je blahodárná pro naše zdraví

Jak moc je Vám symaptická bylinka, která nese název Máta? Mnoho lidí jí miluje pro její mentolovou chuť a vůni. Už při promnutí čerstvé bylinky mezi prsty ucítíte tu okouzlující svěžest. Lidé si jí pěstujou i na svých zahrádkách, parapetech nebo balkónech. Co potom s ní? Je výborná do letních alkoholických i nealkoholických drinků nebo natrhat, nasušit a ze směsi udělat čaj. V létě se dá vychladit či přidat kostky ledu a máte z něj ledový mátový čaj, který krásně osvěží. Ale samozřejmě se dá pít i teplý nebo horký. Záleží na každém. Máta je bylina, která má jisto jistě své účinky, které v sobě rozhodně nezapře.

Čerstvá máta ve džbánu

Které to jsou?

Určitě bych tu ráda podotkla, že mátový čaj Darka-shop není vhodný pro maminky, které jsou v období kojení. Říká se, že snižuje tvorbu mléka. Samozřejmě občasné pití tohoto čaje nevadí, ale neměli by jste ho pít pravidelně, právě pro výše zmíněné. Pro jistotu a klid Vás i Vašeho miminka. Je spousta lahodných čajů, které jsou přímo určené a vhodné pro kojící matky. Tak sáhněte po nich a vychutnejte si je! A Vy ostatní? Vy po tom mátovém sáhněte, má spoustu skvělých pozitivních účinků pro Vaší fyzickou i psychickou stránku. Je důležité tělu dávat to, co mu pomáhá. Jistě ale, že v určité míře.

Máta a limeta

Proto dbejte na to, aby jste ve svém denním pitném režimu měli i jiné nápoje, než jen mátový čaj. Čistá voda je základ. Čaje, ovocné a zeleninové šťávy a ostatní nápoje by měly být pouze doplňky v pitném režimu nebo příjemné zpestření. Zaujaly Vás účinky Máty? Aby ne! Tak si objednejte to správné množství pro Vás a Vaší rodinu.