Prodáváme Kolumbijské, Indické a jiné pražené kávy!

Jistě mnozí z vás stejně jako já milujete vůni teplé kávy, a ještě více její chuť! Já si každý den dělám v práci z kávovaru vynikající kávu! Někdo má rád samotnou kávu, jiný si dělá kávu s mlékem. Někdo nesnáší turka naopak jiný to miluje. A někdo třeba jako já pije pouze kávu rozpustnou anebo kafe z kávovaru! My vám nabízíme naprosto výbornou praženou kávu, velice kvalitní a na chuť vynikající! Základní informace o pražené kávě: největším producentem pražené kávy je Brazílie. Africké kávy jsou velice zajímavé také.

zrnka pražené kávy

Jak probíhá pražení?
Nachystáme si kávu do násypky, nahříváme stroj na požadovanou vstupní teplotu. Po dosáhnutí vstupní teploty nasypávám kávu do stroje. Probíhá fáze tkzv. sušení – veškerá vlhkost se přemění na vodní páru. Dalším teplotním postupem se dostaneme ke 150 stupňům kde probíhá ke štěpení cukru a díky štěpení cukru dochází ke karamelizaci. Čím více cukr zahříváme tím více je hořký. Díky cukru je káva buď hnědá, nebo černá podle karamerizace. Je důležitá pro výslednou chuť naší kávy. Čím déle kávu zahříváme, tím více ubývá kyselosti. Při dosažení požadovaného stupně, kávu vysypu do chladiče, kde je promícháván lopatkami a motor nasává vzduch z prostředí, kávu se snažíme co nejrychleji vychladit. Po jejím vychlazení ji ukládám do barelu a po krátké kontrole je do 2-3 dnů zabalená do sáčku které jsou určené pro uchovávání pražené kávy.

hrnek a pražená káva

Jaké značky pražené kávy nabízíme my?

Žlutý sáček Gurmánského výběru India 1 kg
Tato káva má chuť s jemnými náznaky dřeva, tropického ovoce a koření, nízkou kyselostí a komplexní kořenitou vůní.

Gurmánský výběr COLOMBIA 1 kg
čistá gurmánská Arabica, jemná ovocná chuť s harmonickou jemnou kyselinkou, tóny sladkého karamelu a hořké čokolády, Kolumbijská káva.

A další pražené kávy, které na našich stránkách můžete najít a objednat si je. Kontaktujte nás – můžete nám napsat jakoukoli stránku o tom, jak vám naše káva chutnala nebo cokoli jiného anebo nás můžete kontaktovat na emailu- info@thecoffee.cz.