Sídlo firmy v Praze není jen pro Pražany


Budete zakládat firmu a uvažujete o tom, že si necháte zřídit sídlo https://www.profisidla.cz/cs/nase-sluzby/poskytnuti-sidla-firmy/a-15/ v Praze, ačkoli bydlíte někde úplně mimo hlavní město? Pokud jste přihlášen k trvalému pobytu někde na okrese Praha-západ, Praha-východ, Kladno, Mělník, Benešov, Kolín či Beroun, může se vám vyplatit sídlo firmy v Praze z několika důvodů.

sídlo firmy

Kontrola z Finančního úřadu – lidé na Finančních úřadech jsou jen úředníci, kteří vykonávají v intencích zákona jistou činnost, a tam patří i činnost kontrolní. Kontrolují se zejména administrativní záležitosti, ohledně chodu firmy, a i když kontrolor na nic nepřijde, je to vždy stres a zbytečné zdržování. A není nic horšího, než vystresovaný podnikatel, který v důsledku stresu provádí mnoho chyb. Pravděpodobnost kontroly na malém městě je mnohem větší, než v Praze.

firemní sídlo v Praze

Závistivci – lidská závist je natolik škaredá vlastnost, že na toto téma byla dokonce natočena filmová pohádka. Závist zde velmi trefně ztvárnila Jiřina Bohdalová, a možná vám název pohádky něco řekne, jmenuje se „Nesmrtelná teta“ a nesmrtelnost tety „Závisti“ je zde zachycena tak, aby si lidé uvědomili, že jde o vlastnost zároveň velmi nebezpečnou. Ze závisti lidé kradou, loupí i vraždí, ze závisti se podnikají válečné výpravy a dokonce vyhlazují národy. Závist má dokonce mnoho společného i s fašismem a nemusíme zacházet příliš daleko, stačí si prolistovat dějiny druhé světové války.

Závistivý člověk je schopen ublížit i podnikateli, pokud má o něm mnoho informací. Proto je rozumné zřídit si sídlo firmy jinde, nejlépe ve velkém městě, kde je taková anonymita, která prakticky nikoho neohrozí. V dnešní době je třeba hlídat si soukromí mnohem víc, než dříve, protože zejména díky moderní technice mohou zločinci páchat tolik zla, že kdybychom tu vyjmenovali jen pár příkladů ze současnosti, mohlo by se vám z toho udělat minimálně nevolno.