Služby instalatérů jsou nepostradatelné

Včera jsem včetně cesty strávil asi deset hodin v zaměstnání. Za tu dobu jsem si třikrát uvařil kávu, několikrát si umyl ruce a několikrát po sobě spláchnul na WC. Tomu předcházela ještě jedna ranní káva uvařená ještě doma a čaj uvařený pro změnu po práci. Pak jsem doma pojedl a umyl po sobě nádobí, osprchoval se a vyčistil si zuby. A kromě toho jsem doma psal ještě několik článků pro vás, mé čtenáře, a pak šel konečně spát. Byl to docela nabitý program, kdy jsem jenom pro sebe neměl pomalu ani chvilku. Ale zvládnul jsem to.

Ovšem skutečně nevím, co bych si počal, kdyby svět neměl instalatéry.

kohoutek venku

Že to spolu nesouvisí? Ale souvisí. Kdykoliv jsem potřeboval vodu, zašel jsem k nejbližšímu kohoutku a měl ji, když jsem se chtěl umýt, vlezl jsem pod sprchu, nádobí jsem umyl ve dřezu a pochopitelně používal i splachovadlo. A měl jsem pro každý potřebný účel vodu. A nepotřebná voda pak zase sama od sebe odtekla někam do kanalizace, aniž by mi doma nějak vadila. A přesto mi nezbyl žádný čas. A představte si, že bychom neměli instalatéry. To bych pak neměl ani vodovod s kohoutkem, ani sprchu, ani toaletu, ani odpady. Vodu bych si musel pro všechny potřeby odněkud nanosit, po použití bych ji zase musel někam odnést a vylít ji, na malou bych pak chodil někam ke stromu a na velkou do křoví. A to by zabíralo tolik času a stálo tolik energie, že už bych prostě neměl skoro na nic čas, že bych toho zvládl ještě mnohem méně. O nepohodlí už ani nemluvě.

venkovní kohoutek

A tak jsem přesvědčený o tom, že je dobře, že jsou tu pro nás lidi instalatéři, kteří se starají o to, abychom právě ve zmíněných i nezmíněných ohledech měli vše, co potřebujeme. A je jedině dobře, když se nám tito kromě vody postarají i o to související s plynem a když nám kdykoliv přijdou na pomoc, bez ohledu na to, zda potřebujeme urgentní zásah při haváriích nebo třeba i jenom malé opravy a průběžnou údržbu.