Tryskání různých materiálů

Kabina nebo mobilní stroj

Když chceme renovovat nějaký stroj, který už toho má dost za sebou, tak musíme počítat s tím, že bude vyžadovat jistou péči. Pravděpodobně už na něm kromě staré zašlé barvy bude také koroze, přičemž obou těchto věcí se musíme zbavit. Aby vše proběhlo co nejsnadněji a za krátkou dobu, tak se většinou vyplatí tryskání. To nám totiž umožní čistit povrch velmi snadno, protože na něj naráží částečky jako je třeba písek, proto se tomuto procesu často také říká pískování. Stroje můžou mít dvě hlavní konstrukce.

zrezlý kov

První je kabina, přičemž do ní hezky daný předmět umístíme a abrazivo nelétá všude kolem, takže je to více čistá práce. Potíž může být dostat se do nějakých zákoutí. Druhou variantou je mobilní pískováčka, která používá k výrobě stlačeného vzduchu nejčastěji dieselový motor, takže můžeme klidně dojet až na stavbu. Při používání tohoto stroje už musíme mít kompletní ochranný oblek.

Abrazivní materiály

Když už máme vybraný vhodný stroj, tak přichází řada na abrazivní materiál. Jak už jsme si řekli, tak jedním z nejpoužívanějších je písek. Je to kvůli tomu, že ho seženeme za dobrou cenu a pokud máme vhodnou zrnitost, tak skutečně dokáže z povrchu odstraňovat všelijaký nepořádek, takže účinnost je velmi dobrá.

zchátralý automobil

Volba abraziva záleží na tom, co vlastně chceme obrábět. Pokud budeme v těžkém průmyslu a chceme dostat z povrchu okuje, tak potom se volí kovová abraziva. Ty mají mnohdy výhodu v tom, že jejich použitím se dá zvýšit odolnost povrchu a další mechanické vlastnosti, což je jedině dobře. Pokud však budeme renovovat nějakou křehčí starožitnost, tak kovovým abrazivem bychom ji mohli dost poškodit. Od toho tu máme organická abraziva, která jsou skvělá pro tuto jemnější práci. Sortiment je opravdu široký, a navíc za dobrou cenu, takže si zde jistě vyberete. Skladem mají až 360 tun materiálu, takže ho můžou dovést až k Vám za den či dva.