Vše pro čistou vodu

Občas si zaplavat je rozhodně zdraví prospěšné. Nejenže se tím zlepší držení těla, ale zároveň je možné takto ubrat i na váze. Problém spočívá v tom, že ani zdaleka každý nemá možnost si zaplavat kdykoliv se mu zalíbí. To se dá ale změnit, a sice koupí vhodného bazénu. Ty se dají pořídit v nepřeberném množství variací. Dokonce jsou v nabídkách obchodů i velmi levné nadzemní typy. Ty však nejsou příliš uzpůsobené plavání a slouží hlavně dětem, potažmo pro občasné zchlazení. Vyloženě pro plavání je určeny hlavně zapuštěné obdélníkové verze, jež však stojí často majlant. Vysokým výdajům se dá alespoň částečně uniknout například koupí protiproudu s malým bazénem. Takto si může člověk zaplavat kdykoliv dostane chuť a zároveň nějaké ty kačky ušetřit.

Velký bazén

Na čem by však člověk šetřit příliš neměl, to je bazénová chemie. Ta se používá k čištění vody a je zcela nezbytná. Když se nebude používat, hrozí nutnost vypuštění vody, což je nejen zdlouhavé, ale také nákladné. Při dnešních cenách vody je proto lepší sáhnout po správných prostředcích.

Vynoření

Úplným základem, alespoň v našich zeměpisných šířkách, je chlór. Ten je vysoce efektivní a zároveň je možné si pořídit za docela příjemné peníze. Nejedná se ovšem o přípravek bez vad. hlavním problémem zde je dráždivost, která může být zvláště u citlivějších jedinců hodně vysoká. Takovíto lidé by tudíž neměli tento druh přípravku vůbec používat. Alternativy existují. Bezchlorová chemie je v současnosti vcelku běžná a dá se sehnat v každém alespoň trochu dobře vybaveném specializovaném obchodě. Ta může mít více podob. velmi populární je kupříkladu aktivní kyslík. Ovšem i bazénová sůl má celou řadu fanoušků. Ta však sama o sobě nefunguje, je potřeba ji nejprve důkladně rozpustit. A k tomuto účelu se využívá solonizační jednotka. Kvalitu vody lze podpořit i jinak než různými prostředky, třeba správnou bazénovou plachtou. Některé verze jsou navíc i solární, takže mimo ochrany vody mohou hladinu také zahřívat, a sice pomocí slunečního záření.