Zaměřte se při návrhu bytového interiéru na svůj vlastní styl

Před oslovením bytového designéra si ujasněte, co vlastně chcete – možná se to zdá jako malicherná poznámka, ale ve skutečnosti je právě toto nutná podmínka k úspěchu. Měli byste v první řadě mít jasno, v jakém stylu se bude váš bytový design odehrávat. Stylů existuje opravdu mnoho a vy byste měli zpočátku většinu z nich prozkoumat a zjistit, který z nich vás nejvíce oslovuje. Bude to moderna, nebo raději venkovský rustikál? Anebo dáte přednost retro řešení? Anebo své preference propůjčíte kombinaci stylů či stylu vlastnímu, který vám připadá originální a jedinečný?

moderní interiér

Co se týče metodiky stylů, může vám ji nastínit i samotný designér, bývá to tehdy, jsou-li jeho zákazníci nerozhodní, anebo nemají příliš velký přehled o tom, co je vůbec možné a reálné realizovat.

Na co se v rámci stylu zaměřit

Ať už se rozhodnete pro jakékoli stylové řešení návrhu bytového interiéru By design, mějte na paměti, že na prvním místě by měla být praktičnost a funkčnost. Váš příbytek by měl plnit zejména úlohu relaxační a oddechovou, měl by se stát zónou klidu, a to i tehdy, pracujete-li z domova. Doby, kdy měli lidé v domácnostech obývací pokoje jen pro hosty, a zdržovali se většinu času v kuchyních a v ložnicích, jsou dávno pryč, a stejně tak i epocha osmdesátých let minulého století, kdy v obývacích pokojích převažovaly nábytkové stěny od podlahy ke stropu, a kdy se obývám měnil ve skladiště věcí.

obývací pokoj

Snažte se spíše vyvarovat těmto extrémům a obytné prostory, zejména ložnice, pracovny a obývací pokoje mějte vzdušnější a úložný prostor budujte spíše v předsíních, v halách a pod schodištěm například formou vestavěných skříní. Zároveň věnujte jistou pozornost barvám, které by měly váš obytný prostor rozzářit, rozveselit a také opticky zvětšit. Vyhýbejte se raději barvám temným, které berou energii a okrádají vás o denní či umělé světlo.