Proč nahradit klasickou zářivku LED zářivkovou trubicí 36 W

Bzučení – zářivky ve skleněných trubicích jsou ve své podstatě nízkotlaké rtuťové výbojky a podle toho se také odvíjí způsob jejich činnosti. K zažehnutí výboje a k jejich práci potřebují startér a předřadník. U starých zářivkových těles šlo o tzv. elektromagnetický předřadník v podobě tlumivky. Tlumivka sestává z mnoha ocelových plíšků poskládaných na sebe a její součástí je vinutí cívky. Průchod elektřiny cívkou způsobuje chvění plíšků, které častokrát nepříjemně rezonují – bzučí. Nic takového vás nepotká u LED zářivkové trubice 36 W Lightpark, kde žádný předřadník není. Diody pracují na zcela odlišném principu.

zářivky v kanceláři

Blikání – nepříjemným jevem u lineárních a kompaktních rtuťových trubic bylo blikání. Týká se to sice těch starších typů, které byly na trh dodávány ještě koncem 90. let, těch je však podle statistických odhadů v domácnostech a na pracovištích stále velké množství. Blikání způsobuje zmiňovaný elektromagnetický předřadník, ovšem u LED diod k žádnému blikání nedochází.

Vysoká spotřeba – jestliže máte starou zářivku např. ve sklepě, kam vstupujete pouze výjimečně na krátkou chvíli, jistě nemá význam výměnu urgentně řešit, ale v případě, že tato svítidla využíváte denně např. v dílně nebo nad psacím stolem, náhrada stojí alespoň za zvážení. Přechod na novou technologii totiž znamená výraznou úsporu elektrické energie, což je při dnešních cenách velice významné.

zářivky v podchodu

Studená nebo teplá bílá – u starých svítidel jsme neměli možnost volit si libovolný odstín světla a museli jsme přijmout to, co tato technologie umožnila, tedy pouze studené bílé světlo vhodné spíše pro práci. Tím pádem zářivka v obývacím pokoji nebo v ložnici pro odpočinek a relaxaci byla takříkajíc zapovězena. U LED zářivek si však můžete vybrat i teplou bílou a umístit je třeba jako podsvícení u jídelního koutu, anebo v ložnici jako součást intimní atmosféry.