Na zdraví!

Je vědecky dokázáno, že nejvhodnější tekutinou pro lidský organizmus je čistá voda. Ať už kohoutková, nebo balená. Obzvláště ta kojenecká musí pocházet z podzemního chráněného zdroje a dětem se podává zcela bez chemických úprav. Pro výraznější chuť bývají oblíbené vody minerální. U kterých už je potřeba sledovat jejich složení minerálních látek. Aby nedocházelo k předávkování. Obzvláště sodík je potřeba spíše omezovat a volit raději vody slabě či středně mineralizované. Kterými lze doplňovat denní dávku tekutin, nezbytných pro udržení zdraví. Mnohdy lze jimi i přirozenou cestou doplňovat ty v těle chybějící.

Voda z kohoutku

Rovněž sportovci často doplňují minerály při dlouhotrvající a náročné aktivitě. Ideální jsou minerální vody neslazené. Ty ovšem nejsou nijak chuťově výrazné a proto je možné do nich přidat citronovou šťávu, mátu, nebo kousky ovoce. Čaje jsou jsou rovněž dobrým zdrojem tekutin. V létě navíc dovedou organizmus příjemně ochlazovat v ledové formě. A v zimě se jimi lze zahřát. Čajů máme k dispozici vícero typů a každý má možnost si vybrat, který mu bude chuťově vyhovovat. Ať už to jsou černé a zelené, které jsou, pro obsah kofeinu, řazené mezi čaje pravé. Nebo ovocné, bylinné a v poslední době oblíbený roibos. Rovněž tento druh nápojů je nejvhodnější v neslazené podobě. Které se mohou konzumovat pravidelně. Pokud jste zvyklí vypít čaje denně větší množství, je vhodné je prostřídávat.

Šípkový čaj

Rovněž ovocné a zeleninové šťávy jsou zdrojem mnoha minerálních látek, antioxidantů a vitamínů. Které podporují dobré zdraví. Ovšem protože obsahují zároveň i velké množství cukrů, při vypití většího množství je tělu dodána i větší množství energie. A s tím je potřeba počítat. Proto pokud se rozhodnete doplňovat pitný režim tímto způsobem, je vhodné je ředit obyčejnou vodou z kohoutku. A pokud si občas chcete pochutnat na opravdu hodnotném občerstvení, připravte si ovocnou či zeleninovou šťávu doma. Z čerstvých produktů. Které zaručují, že nepijete obarvenou vodu plnou cukru.